Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lv


  • Latviski
  • По-русски
lasītākās ziņas
Ķepa uz sirds 19.04.2014...
19. aprīļa raidījumā: - Kāda ir pludmale su...
Kucēna iegāde...
Ko iegādāties - sunīti vai kucīti? Šis jaut...
Āfrikas Pigmeju pundurezis (At...
Āfrikas Pigmeju pundurezis ir hibrīds, kurš...

Kāpēc suņiem patīk vārtīties visdažādākajās vietās? (4)

30.12.2011 14:49

Suņu saimnieku bieži redzēti skati – mīlulis vārtās zālītē vai arī nepatīkamākos objektos tajā (citu dzīvnieku izkārnījumiem, maitām).

Pēc kārtīgas suņa izvārtīšanās saimnieks var justies apjucis un pat sapīcis, sevišķi, ja pēc tam nepieciešama rūpīga mazgāšanās saimnieka higiēniski tīrajā vannas istabā. Ir vairākas teorijas, kas tiecas izskaidrot to, kāpēc suņiem tik ļoti patīk tā darīt.

Viena no teorijām skaidro, ka vārtīšanās itin visā ir iedzimta iezīme, kas pārmantota no suņu brālēniem – vilkiem, kuri vārtās lietās ar spēcīgu aromātu, lai ar to nomāktu paši savējo. Tas palīdz labāk medīt, neļaujot noskatītajam upurim nojaust savu klātbūtni. Saimnieki bieži vien dusmojas uz saviem mīluļiem, jo sunim patīkamā smarža reti kad ir pieņemama arī saimniekam, taču nomākt dzīvnieka gēnos iekodēto uzvedības modeli ir teju neiespējami.

Vārtīties vienkārši tīrā zālītē vai, iestājoties ziemai, uzsnigušajā sniedziņā suņiem patīk vienkārši aiz tīra prieka. Tāpat kā mums, cilvēkiem, palēkāt pa dīvānu vai izstaipīties pēc pamošanās no rīta. Turklāt tādā veidā ir ļoti labi arī pakasīt vietas, ko ar purniņu aizsniegt ir grūti. Iespējams, ka suns vārtoties tiecas pievērst Tavu uzmanību, kā arī pateikt visiem, kas vēlāk ies garām šai vietai, "Es te biju!" (līdzīgi kā cilvēks, rakstot visur savu vārdu ar datumu zem tā). Suns noteikti gribēs kārtīgi izvārtīties pēc mazgāšanas, kas, izmainot sunim raksturīgās smaržas, nojaukusi viņa identitāti.

    
  6
Kēra saka:
04.01.2012 12:27
Man ļoti patīk vārtīties sniedziņā, ko man atved mašīnīte pie Olimpiskā sporta centra. Mmmm...
Odiņš saka:
14.02.2012 13:21
Dora saka:
25.02.2012 11:16
Ir gadījies izvārtīties arī ekskrementos... ar visu kurtkiņu :) Un tad gan saimnieki bija nikni, ka vajadzēja tādiem smirdošiem caur visu pilsētu iet uz mājām :)
Čiko saka:
28.07.2013 18:54
Labi, ka mēs nevārtāmies.

Andu kalnos atklāta jauna ķirzaku suga

Peru teritorijā esošajos Andu kalnos atklāta jauna ķirzaku suga. Atklājums noticis ekoloģiskas programmas monitoringa ietvaros, kas…

Kā gājputni zina, kurp jālido?

Putnu migrēšanas mistērija ir tikpat apbrīnojama kā viņu spēja lidot. Iemesli, kāpēc tas notiek, ir diezgan…
a