Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lv


  • Latviski
  • По-русски
lasītākās ziņas
Āfrikas Pigmeju pundurezis (At...
Āfrikas Pigmeju pundurezis ir hibrīds, kurš...
Aļaskas malamuts (Alaskan Mala...
Šī Latvijā arvien populārākā šķirne savu no...
Ķepa uz sirds 12.04.2014...
12. aprīļa raidījumā: - Kāpēc sunim ir jātī...

Kāpēc suņiem patīk vārtīties visdažādākajās vietās? (4)

30.12.2011 14:49

Suņu saimnieku bieži redzēti skati – mīlulis vārtās zālītē vai arī nepatīkamākos objektos tajā (citu dzīvnieku izkārnījumiem, maitām).

Pēc kārtīgas suņa izvārtīšanās saimnieks var justies apjucis un pat sapīcis, sevišķi, ja pēc tam nepieciešama rūpīga mazgāšanās saimnieka higiēniski tīrajā vannas istabā. Ir vairākas teorijas, kas tiecas izskaidrot to, kāpēc suņiem tik ļoti patīk tā darīt.

Viena no teorijām skaidro, ka vārtīšanās itin visā ir iedzimta iezīme, kas pārmantota no suņu brālēniem – vilkiem, kuri vārtās lietās ar spēcīgu aromātu, lai ar to nomāktu paši savējo. Tas palīdz labāk medīt, neļaujot noskatītajam upurim nojaust savu klātbūtni. Saimnieki bieži vien dusmojas uz saviem mīluļiem, jo sunim patīkamā smarža reti kad ir pieņemama arī saimniekam, taču nomākt dzīvnieka gēnos iekodēto uzvedības modeli ir teju neiespējami.

Vārtīties vienkārši tīrā zālītē vai, iestājoties ziemai, uzsnigušajā sniedziņā suņiem patīk vienkārši aiz tīra prieka. Tāpat kā mums, cilvēkiem, palēkāt pa dīvānu vai izstaipīties pēc pamošanās no rīta. Turklāt tādā veidā ir ļoti labi arī pakasīt vietas, ko ar purniņu aizsniegt ir grūti. Iespējams, ka suns vārtoties tiecas pievērst Tavu uzmanību, kā arī pateikt visiem, kas vēlāk ies garām šai vietai, "Es te biju!" (līdzīgi kā cilvēks, rakstot visur savu vārdu ar datumu zem tā). Suns noteikti gribēs kārtīgi izvārtīties pēc mazgāšanas, kas, izmainot sunim raksturīgās smaržas, nojaukusi viņa identitāti.

    
  6
Kēra saka:
04.01.2012 12:27
Man ļoti patīk vārtīties sniedziņā, ko man atved mašīnīte pie Olimpiskā sporta centra. Mmmm...
Odiņš saka:
14.02.2012 13:21
Dora saka:
25.02.2012 11:16
Ir gadījies izvārtīties arī ekskrementos... ar visu kurtkiņu :) Un tad gan saimnieki bija nikni, ka vajadzēja tādiem smirdošiem caur visu pilsētu iet uz mājām :)
Čiko saka:
28.07.2013 18:54
Labi, ka mēs nevārtāmies.

Dzinējsuns un pēddzinis – Normandijas basets

Baseta izcelsme saistīta ar XVI gs. Franciju. Baseta nosaukums veidojies no franču vārda "bas", ar nozimi…

Lidojums kopā ar dzīvnieku

Dažkārt šķiet, ka nepieciešams augstskolas grāds biznesa menedžmentā, lai spētu saprast, kā aviosabiedrības plāno savas biļešu…
a