Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lvGliemeži akvārijā (9)


Tāpat kā jebkura lieta arī gliemeži akvārijā var nest gan labumu, gan ļaunumu. Šiem ļoti lēnīgajiem dzīvnieciņiem nav sevišķi laba reputācija – tie esot ļoti rijīgi un varot akvāriju pārvērst neglītā, pelēkā gļotu masā, taču tā ir gliemežu turēšanas tumšākā puse.

Ir arī daudz gaišo aspektu. Ja gliemji tiek pareizi kopti un uzturēti, patiesībā viņi var Tavās mājās esošajai zemūdens pasaulei arī ļoti palīdzēt. Tāpēc ir svarīgi iepazīties ar faktoriem, kas līdzsvaro gliemežu izplatību, ļaujot tiem ieņemt savu dabiski noteikto ekoloģiskās sistēmas nišu un Tavā akvārijā paveikt tikpat svētīgu darbu, kādu tie veic, dzīvojot savvaļā. Gliemeži arī paši spēj būt interesanti dzīvnieki un daži no tiem izskatās pat ļoti skaisti.

Gliemeži un ūdens kvalitāte

Gliemežu uzturs ir atkarīgs no konkrētās sugas un individuālā lieluma, bet lielākā daļa gliemju ir "atkritumu aizvācēji", kas pārtiek no augiem (sevišķi tiem, kas sākuši trūdēt), aļģēm un mirušajiem dzīvniekiem (tas izklausās labi, vai ne?!). Daži no gliemežiem ir arī plēsēji, kas medī, taču tikai pavisam sīkus dzīvnieciņus (piemēram, vēderkājus), kas ir mazāki par pašiem. Mērens gliemežu skaits palīdzēs uzlabot ikdienas ūdens kvalitāti, kā arī vienlaikus regulēs aļģu izplatību. Gliemeži ir ļoti uzcītīgi tīrītāji!

Gliemeži un zivju ikri

Problēma ar daudzām zivīm-maitēdājām ir tā, ka viņām parasti ļoti patīk uzturā lietot arī zivju ikrus. Pat tām zivju sugām, kas ikdienā ir augēdājas, būs grūti atteikties no gardiem zivju ikriem. Gliemeži zivju ikrus ēd ļoti reti, tāpēc tā būs labākā izvēle, lai attīrītu tāda akvārija ūdeni, kurā zivis tiek pavairotas.

Vai gliemeži ēdīs akvārija augus?

Gliemeži ēd augus, taču lielākā daļa izvēlēsies nevis veselīgos un skaistos augus akvārijā, bet gan mirušos un trūdēt sākušos. Veselie augi izdala cianīdu un citas indīgas vielas, kas gliemežu uzturā nav ieteicamas, taču ir arī izņēmumi – piemēram, dīķa gliemezis, kuru nekad nevajadzētu iepazīstināt ar akvāriju. Tāpat gliemežiem patīk pārvietoties pa uz augu lapām augošajām aļģēm, iespējams, tieši tāpēc radies mīts, ka tiem ļoti garšo arī paši augi.

    
  6
Čiko saka:
30.09.2013 12:10
---
saka:
30.09.2013 18:11
...
Fiksiņš saka:
03.09.2014 06:06
Gliemežu ārā jau ir pietiekoši daudz.
Čiko saka:
23.04.2016 07:07
Neuzskatām, ka tādi mājās vajadzīgi.
Tipalīna saka:
23.04.2016 07:08
Varbūt būtu interesanti pamakšķerēt tādus.
Racis saka:
24.04.2016 07:54
Nekā interesanta, man laukos tādi ložņā, nepievēršu uzmanību.
DZĒSTS PROFILS saka:
26.04.2016 07:45
Man ārā tādu pietiek. Pat pamanās ielīst šķūnītī.
Bosiks. saka:
10.06.2016 06:32
Gliemeži mani neinteresē, bet zivis gan!
Elizabete saka:
10.08.2016 22:57
Mums pilns dārzs ar tādiem, kur nu vēl istabā turēt.

FOTOKONKURSS, piedalies un laimē pāsteigumu savam mīlulim!

Jauns konkurss, iesūti sava mīluļa bildi un laimē patīkamu pārsteigumu no BIRMA PETS!

Ģimenes diena "Viegls kā putns"

28.aprīlī no plkst. 11:00 līdz 16:00 apmeklētāji ir aicināti uz Latvijas Dabas muzeja ģimenes dienu "Viegls…