Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lvPasaules slavenākie kaķu mīļotāji (13)


Daudzi lieli izgudrotāji, zinātnieki, mākslinieki, mūziķi, rakstnieki, politiķi un militārie līderi bez savas profesionālās darbības ir arī bezdievīgi mīlējuši kaķus. Starp viņiem bijušas tādas personības kā Ābrahams Linkolns, Marks Tvens, Leonardo da Vinči u.c.

Sers Īzaks Ņūtons

Zinātnieks Īzaks Ņūtons labāk pazīstams kā gravitācijas likumu atklājējs, taču, izrādās, tieši viņš ir izgudrojis arī kaķu eju durvīs. Viņa kaķis dažkārt ielavījies pa laboratorijas durvīm, atstājot tās vaļā brīdī, kad Ņūtona kungs veicis eksperimentus ar gaismu. Tā kā kaķus mīlošais zinātnieks nav vēlējies padzīt savu draugu no laboratorijas, bet saules gaisma traucējusi viņa pētījumiem, Ņūtons izgriezis durvju apakšā caurumu, kuru aiztaisījis ar filca audumu. Tā viņa kaķis varējis brīvi pārvietoties iekšā un ārā no laboratorijas. Vēlāk, kad kaķim radušies pēcnācēji, Ņūtons izgriezis durvīs arī vairākus mazākus caurumiņus arī kaķēniem, lai gan viņi viegli varējuši tikt iekšā arī pa lielā kaķa eju. Pat ģēniji dažkārt spēj pilnībā zaudēt loģiku.

Ābrahams Linkolns

Sešpadsmitais ASV prezidents Ābrahams Linkolns rotaļās ar saviem mīluļiem esot pavadījis tik daudz laika, ka viņa sieva Marija uz jautājumu, vai viņas vīram ir kādi hobiji, nevilcinoties atbildējusi: "Kaķi!". Neskaitot rūpes par kaķiem–bāreņiem, Linkolnam bijis arī suns, zirgs, zosis un truši. Runā, ka pēc dēla lūguma viņš pat izglābis Pateicības dienas galdam paredzēto tītaru. Ābrahamam Linkolnam pieder arī teiciens: "Nav svarīgi, cik bieži kaķi kaujas, viņi savā sirdī tik un tā vienmēr paliek tikai mazi kaķēni".

Marks Tvens

Autors un humorists Marks Tvens, kas ticis dēvēts pat par "Amerikāņu literatūras tēvu", reiz teicis: "No visām Dieva radītajām būtnēm ir tikai viena, ko ar pātagu nevarētu padarīt par vergu. Šī radība ir kaķis. Ja cilvēks tiktu sakrustots ar kaķi, tad tas uzlabotu viņu, bet sabojātu kaķi". Markam Tvenam bijuši vairāki kaķi ar dīvainiem vārdiem, piemēram, Zoroasters un Apollinaris.

Leonardo da Vinči

Mākslinieks, rakstnieks, matemātiķis, inženieris, arhitekts, botāniķis un mūziķis Leonardo da Vinči bijis liels dzīvnieku mīļotājs, kuram īpaši patikuši tieši kaķi. Reiz viņš rakstījis: "Pienāks laiks, kad tāds vīrietis kā es noraudzīsies uz kaķa slepkavu ar tieši tādu pašu nosodījumu kā šodien tiktu uzlūkota cilvēka slepkavība. Bet pēc tam piezīmēja: "Pat vismazākais kaķis ir īsts mākslas darbs". Daudzos no da Vinči darbiem attēloti kaķi, un viņa darbs "Madonna ar kaķi" ir balstīts leģendā par kaķi, kas piedzimis vienā laikā ar Jēzu Kristu. Da Vinči viņa dzīves laikā bijuši daudz dzīvnieku, tajā skaitā kaķi, suņi un zirgi.

Vinstons Čērčils

Britu premjerministram Vinstonam Čērčilam bijuši daudzi kaķi, ieskaitot Nelsonu, kurš sastādīja viņam kompāniju pieņemšanas kabinetā kara laikā, kā arī Džoku, ko Čērčils mīlējis tik ļoti, ka uzskatījis – rudās krāsas kaķim viņa valstī jādzīvo mūžīgi.

Ernests Hemingvejs

Pulicera prēmijas laureāts un žurnālists Ernests Hemingvejs dalījis savu māju ar neiedomājamu skaitu kaķu. Šobrīd aptuveni 60 kaķu dzīvo viņa muzejā – memoriālajā dzīvoklī. Kā jau rakstījām portālā maziedraugie.lv, interesanti, ka daudziem no šiem kaķiem kājām ir seši pirksti.

    
  7
Mika-Miķelis saka:
01.03.2012 08:11
Lai visi ņem piemēru no viņiem.
Klēra saka:
01.03.2012 09:36
jā, no šiem cilvēkiem būtu jāņem piemērs!
Čiko saka:
20.06.2013 19:47
Super...
DZĒSTS PROFILS saka:
20.07.2013 20:17
Jauki...
Poga saka:
17.11.2013 17:52
Daudziem vajadzētu padomāt,ka kaķis grib mīlestību,bet neviss rotaļlieta, kad apnīk tad izmet!
Racis saka:
17.11.2013 18:15
Tā nu tas ir.
Oglītis saka:
17.11.2013 19:51
Super! Par kaķiem it visos nostūros!
Tipalīna saka:
07.02.2014 15:33
Protams, ka kaķi ir jāmīl.
Žanna saka:
07.04.2016 23:01
Jā, no šiem cilvēkiem var mācīties mīlēt kaķus.
Hanna saka:
07.04.2016 23:33
Mēs, kaķi, esam brīnišķīgi radījumi. Mēs ar savu murrāšanu noņemam stresu, dziedinām un visādi citādi esam cilvēkiem noderīgi. Mūs noteikti ir jāmīl.
Bruno saka:
07.04.2016 23:38
Arī suņi ir forši un ir jāmīl!
Racis saka:
08.04.2016 19:43
Visi dzīvnieciņi ir jāmīl. Būtu labi, ja tā būtu.
Čiko saka:
08.06.2016 06:45
Pat nesaprotu kā var mūs nemīlēt!

Kaijas turējušas ķīlā kādu no Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem

Kādas Vecmīlgrāvja mājas iedzīvotāji kļuvuši par ķīlniekiem kaijām, kas vairākas dienas drošsirdīgi apsargā savus mazuļus. Tā…

Riteņbrauciens kopā ar kaķi

Kaķu un citu mazā izmēra dzīvnieciņu groziņi ir aizraujošs veids, kā izbaudīt nesteidzīgu velobraucienu kopīgi.