Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lvAr radošu konkursu cer samazināt klaiņojošo dzīvnieku skaitu (12)


Pievēršot plašākas sabiedrības uzmanību pamesto dzīvnieku problemātikai, aprīļa sākumā noslēdzās sociālās reklāmas radošo plakātu konkurss skolēniem "Nepamet četrkājaino mīluli nelaimē!". Konkursu rīkoja Starptautiskā komerciālā vidusskola sadarbībā ar Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmi "Ulubele".

Konkursa ietvaros skolēni no visas Latvijas iesūtīja pašu veidotus reklāmas plakātus, aicinot suņu, kaķu un citu mājdzīvnieku īpašniekus nekad neatstāt savus četrkājainos mīluļus nelaimē. Plakātu vēstījumos tika ietverti tādi aicinājumi kā "Vai Tu spētu iejusties kāda pamesta dzīvnieka lomā?", "Viņš Tev uzticējās, bet Tu viņu pameti", "Esi atbildīgs par to, kuru pieradini", "Arī viņiem sāp, ja tiek pamesti" u.c. Konkursā uzvarēja Ieva Immure no Rīgas 6.vidusskolas 11.a klases.

"Domāju, ka konkurss savu mērķi ir sasniedzis, jo teju dažu nedēļu laikā sociālajos tīklos, kur bija izvietoti konkursantu darbiņi, radošos plakātus apskatīja un viedokli izteica vairāki tūkstoši interneta lietotāju. Tas mums ļauj cerēt, ka konkurss būs pamanīts un cilvēki pret saviem mājdzīvniekiem izturēsies daudz atbildīgāk. Tāpat jāsecina, ka konkurss ir ne tikai lielisks veids, kā sekmēt jauniešu vidū tādas vērtības kā atbildību un rūpes par saviem mājdzīvniekiem, bet arī dod iespēju skolēniem pielietot dažādos mācību priekšmetos apgūto – piemēram, formulējot vēstījuma tekstu un noformējot vizuālo kompozīciju maketam", stāsta Olga Dementjeva, Starptautiskās komerciālās profesionālās un vispārējās izglītības vidusskolas direktore.

"Rūpīgi iepazīstoties ar konkursa darbiem, ir liels prieks, ka jauniešiem rūp mūsu mazo četrkājaino brāļu un māsu liktenis. Ja Tevī nav tās sajūtas, ka Tu patiesi vēlies palīdzēt, ja teikums "Esi atbildīgs par to, kuru pieradināji" ir tikai citāts, nevis tas nāk no sirds, tad šādu plakātu, kura vēstījums uzrunā arī skatītāju, nemaz nav iespējams izveidot. "Ulubele" aicina jauniešus neapstāties un savus konkursa darbiņus apaudzēt ar reālu palīdzības akciju pamestajiem dzīvniekiem. Mums viesiem kopā noteikti izdosies," saka Zanda Bērziņa, Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes "Ulubele" pārstāve.

Jau ziņots, ka konkursa darbus vērtēja īpaši izveidota žūrija, kuras sastāvā bija gan konkursa organizētāju pārstāvji, gan plašāka publika – interneta lietotāji, kuri varēja balsot par sev tīkamākajiem darbiem sociālajos tīklos. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija radošās idejas oriģinalitāte, tehniskā kvalitāte un maketa koncepcijas atbilstība sasniedzamajam mērķim, proti, vai un cik lielā mērā tiek uzrunāta mērķa grupa. Žūrijas un interneta balsotāju vērtējumi summējās.

Konkursu atbalstīja uzņēmuma "EPSON" pārstāvniecība Baltijā, nodrošinot konkursa galveno balvu – "EPSON" krāsu daudzfunkcionālo printeri.

    
  1
DZĒSTS PROFILS saka:
17.12.2013 18:24
---
Racis saka:
17.12.2013 18:35
Nabaga kaķīši tajā bildē.
Čiko saka:
06.01.2014 16:37
---
Tipalīna saka:
01.05.2016 06:29
Lai izdodas! Bet diemžēl pamesto ir ļoti daudz.
Tigi saka:
01.05.2016 09:21
Jā, nu ir jau arī skumjas lietas mūsu dzīvēs...
Žanna saka:
04.05.2016 21:42
Ļoti svarīgi ir bērniem jau no mazotnes mācīt mīlestību pret dzīvniekiem.
Hanna saka:
04.05.2016 22:22
Pasākums labs. Cerams ka liks cilvēkiem aizdomāties par tiem, ko pieradina.
Bruno saka:
04.05.2016 22:28
Tādas akcijas, lai piesaistītu cilvēku uzmanību dzīvniekiem, ir vajadzīgs rīkot biežāk.
Elizabete saka:
26.06.2016 20:39
Diemžēl pamestu dzīvnieciņu nepaliek mazāk.
Čiko saka:
10.09.2016 07:37
Ja tas viss būtu tik vienkārši!
Bosiks. saka:
11.09.2016 08:53
Diez vai ar tādiem konkursiem ir līdzēts.
Fiksiņš saka:
12.09.2016 06:51
Kamēr nemainīsies cilvēku domāšana, nekas nenotiks.

Vau un ņau no Ķīpsalas!

Jau šajā nedēļas nogalē, 22. un 23.septembrī, Ķīpsalā, starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē "Pet Ekspo 2012”…

Rīgas zooloģiskajā dārzā ieradušies četrpirkstu tamandua!

Dzīvnieki aplūkojami ekspozīcijā, kas atrodama, ieejot Tropu mājas ieejas gaitenī. Jāteic gan, ka tuvi skudrulāču radinieki…