Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lvŠķirnes kaķu pārošana (7)


Ir pienācis pavasaris, un daudzi dzīvnieku īpašnieki sākuši domāt par savu mīluļu dzimtas turpināšanu. Iesakām iepazīties ar svarīgāko informāciju par šo tēmu. Varbūt Jūsu mīļā kaķenīte jau pavisam drīz kļūs par laimīgu mammu?

Daudzi kaķu īpašnieki maldīgi uzskata, ka, lai viss notiktu, pietiek runci ar kaķeni salikt vienā telpā, tāpēc ir ļoti pārsteigti, kad rūpīgi izraudzītajiem partneriem nerodas seksuāla rakstura kontakts. Saikne starp abiem var neparādīties dažādu iemeslu dēļ – pirmkārt, pieredzes trūkums, otrkārt, nepiemērots partneris un, treškārt, nelabvēlīga vide.

Bieži vien jauni kaķi, kuri uzauguši bez jebkāda kontakta ar citiem sugas brāļiem, īsti nemaz nezina, ko ar viņiem iesākt. Kaķi izrāda savu uzmanību tā, kā instinktu līmenī norādījusi dabas balss, taču nenoved dzimumaktu līdz galam. Tieši tāpēc jauniem un vēl nepieredzējušiem kaķiem pirmo reizi vajadzētu piedzīvot ar mierīgu un zinošu kaķi, paralēli nodrošinot atbilstošu atmosfēru telpā, kur paredzēta abu tikšanās. Protams, vislabāk vest kaķeni pie runča. Savā teritorijā ar pazīstamām smakām un skaņām, kaķis jutīsies pārliecināts par sevi, spējot uzmanību pilnībā veltīt ciemiņam – kaķenītei. Kaķu savešanai nepieciešams laiks, lai viņi iepazītos, tāpēc lietas nevajadzētu steidzināt. Labākais variants – atstāt kaķeni pie runča uz 2-3 dienām.

Ja tieši otrādi – runcis ir pieredzējis, pārliecināts un atrodas savā vidē, bet kaķenīte – jauna un bailīga, viņa pat labākajos apstākļos var kaķi pie sevis klāt nelaist. Šajā gadījumā runci vajadzētu vest pie kaķenes, kur viņa pazīstamā vidē jutīsies daudzkārt mierīgāk. Tāpat iespējams uz dažām dienām pirms pārošanās aizvest kaķeni uz izvēlētā līgavaiņa māju un uz brīdi tur atstāt. Nākamajā dienā uzturēšanās laiku jau var nedaudz pagarināt. Iepazīstoties ar situāciju un pierodot pie jaunajām smaržām un skaņām, kaķene nomierinās un daudz labvēlīgāk uztver arī sava kavaliera parādīšanos. Pat gadījumos, kad viņa sākotnēji pilnīgi noraida runča uzmanības apliecinājumus, nevajag mest plinti krūmos un turpināt nogaidīt līdz abi būs gatavi sākt. Nepieciešams ņemt vērā faktu, ka visbiežāk kaķi visas savas mīlnieku spēles īsteno naktīs, tāpēc attieksme var pilnībā izmainīties līdz ar tumsas iestāšanos.

Ja jau pirmajās iepazīšanās minūtēs kaķi nav atslābinājušies un ir nemierīgi, nevajadzētu satraukties. Kaķenes nav seksuāli vardarbīgas, tāpēc runči nenodarīs kaķenei pāri. Ņemot vērā dabiskos instinktus, kaķis nekad nemetīsies virsū kaķenei, pirms viņa pati nebūs apliecinājusi, ka to vēlas. Taču agresīva attieksme no runča vai kaķenes puses ir vairāk demonstratīva, nekā paredz reālus draudus.

    
  5
Nikolsons saka:
15.05.2012 15:48
Galvenais, lai tās kaķenes tiek vestas pa vienai, citādi problēmu nav.
Čiko saka:
20.10.2015 07:01
Labi, ka pie manis nevienu neved.
Tipalīna saka:
02.05.2016 08:37
Es neesmu šķirnes kaķis. Un man tas arī nedraud.
Žanna saka:
13.05.2016 22:58
Jā, ar tiem šķirnes kaķiem ir visādas problēmas.
Hanna saka:
13.05.2016 23:24
Tā jau ir, ka ne jau vienmēr kaķiem patīk saimnieku izvēlētais partneris. Katram sava gaume.
Bruno saka:
13.05.2016 23:26
Arī dzīvnieciņiem ir savstarpējās simpātijas.
Racis saka:
14.05.2016 07:25
Man arī labi, ka nevienu pie manis neved.

Ēdienkarte persiešu kaķim

Persiešu kaķiem ir ļoti jūtīgs kuņģis, tāpēc nepareizs uzturs var izraisīt tūlītēju vemšanu. Lai gan liela…

Masīvais regdolls

Viena no jaunākajām garspalvaino kaķu šķirnēm, kas veidota ASV pagājušā gadsimta 70. gados. Šķirnei ir zināma…