Tehnisku iemeslu dēļ pašlaik nevar autorizēties.
Atvainojamies par neērtībām.
Sekojiet mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos:
    facebookdraugiem.lvtwitter.
Reģistrētos lietotājus gaidīsim 9.jūlijā.
draugiem.lvLidojums kopā ar dzīvnieku (9)


Dažkārt šķiet, ka nepieciešams augstskolas grāds biznesa menedžmentā, lai spētu saprast, kā aviosabiedrības plāno savas biļešu cenas.

Ar dzīvnieku biļetēm situācija nav tik sarežģīta, jo lielākoties tā ir viena konkrēta papildus cena Tavai biļetei. Taču dažas kompānijas ir izveidojušas arī slīdošu līkni, kas balstīta uz dzīvnieka svaru, ceļojot bagāžas nodalījumā vai lidmašīnas salonā.

Ne visas aviokompānijas pieļauj ceļošanu kopā ar dzīvnieku. Dažās mīluļus ir atļauts turēt tikai sēdvietu zonā, kur sēž arī pasažieri, turpretī citās dzīvnieki drīkst lidot tikai bagāžas nodalījumā. Daudzi čarterreisi atļauj dzīvnieka atrašanos lidmašīnā blakus saimniekam, neskatoties uz tā izmēriem. Pirms izlem doties ceļojumā vai pārlidojumā kopā ar dzīvnieku, pārliecinies par dažādiem drošības faktoriem, jo ne visi dzīvnieki spēj viegli pārciest stresa pilno lidošanu. Līdzīgi kā ar cilvēkiem lidojumā nedrīkst doties dzīvnieki, kas ir stāvoklī vai cieš no drudža.

Lai ceļotu, dzīvniekam jābūt vismaz 8 nedēļas vecam un atradinātam no mātes piena dzeršanas (kopš šī brīža jābūt pagājušām vismaz 5 dienām). Lai gan aviosabiedrības to neaizliedz, veterinārārsti stingri neiesaka neērtā pārlidojumā doties veciem dzīvniekiem. Lidojumā bagāžas nodalījumā nevajadzētu lidot suņiem ar strupiem (saspiestiem) deguniem, jo to sejas struktūra var apgrūtināt elpošanu ceļojuma laikā. Daudzas aviokompānijas pat aizliedz šo suņu pārvadāšanu bagāžas nodalījumā (piemēram, amerikāņu Stafordšīras terjers, pekinietis, angļu buldogs u.c.). Problēmas var būt arī atsevišķiem kaķiem (piemēram, persiešiem).

Svarīgi atcerēties, ka tāpat kā cilvēkam dzīvniekam ceļošanai būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments. Katrai valstij ir savi noteikumi par to, kāda veida dzīvnieki drīkst šķērsot robežu. Visdrīzāk būs vajadzīga izziņa par trakumsērgas poti, veterinārārsta apskates un aklimatizācijas apliecība, kas ietver informāciju par auksta un karsta laika galējām robežām.

    
  7
Bonifācijs saka:
29.08.2012 13:29
Kā arī neaizmirstam mājdzīvniekam izgatavot Eiropas pasi un imlantēt čipu (čipošana + pase = 20Ls, vismaz Valmierā). Un vismaz 10 dienas pirms lidošanas veikt nepieciešamās potes. Jautājums konkrēti par avioreisiem starp Latviju - Īriju, vai kāds zin, kuras aviokompānijas atļauj mājdzīvnieku (kaķi) turēt sev blakus salonā? Paldies jau iepriekš.
Čiko saka:
17.11.2013 17:50
---
Racis saka:
17.11.2013 18:09
DZĒSTS PROFILS saka:
29.11.2013 09:05
---
saka:
29.11.2013 10:18
Ne, ne, nekur nelidošu!
Žanna saka:
09.08.2016 22:52
Lidošana sagādātu pārāk lielu stresu un ja vēl mani iebāztu kastē un bagāžas nodalījumā.
Hanna saka:
09.08.2016 22:56
Nu nē, negribu lidot. Persiešiem varot būt problēmas.
Bruno saka:
09.08.2016 23:04
Mani nemaz nevarētu dabūt iekšā lidmašīnā, man būtu bail lidot.
Altārs saka:
10.08.2016 13:37
Es arī uz tādu pasākumu neparko neparakstītos.

Aculiecinieki ziņo par gulbju baru Talsu apkārtnē

Aculiecinieki novērojuši baltu gulbju baru Talsu apkārtnē netālu no šosejas, kur uz lauka mīt vairāki desmiti…